Wybór ręcznika – najważniejsze kryteria

Wybór ręcznika – najważniejsze kryteria

Na co najczęściej patrzymy, wybierając łazienkowe tekstylia? Spora część klientów przedkłada nad wszystko walory zdobnicze i zewnętrzną prezentację towaru. A przecież ręczniki nie tylko wiszą lub leżą, ale w pierwszej kolejności muszą wypełniać optymalne kryteria funkcjonalności.

Wybieramy ręcznik – na czym się skupić

Podczas oceny jakości ręczników sprawdzamy objętość, chłonność, okres schnięcia i solidne obszycie. Jeśli idzie o pochłanianie wilgoci, materiał z oznaczeniem 500g/m2 to minimalny poziom super chłonności. Takie wartości dominują w kategorii produktów bawełnianych lub bambusowych. Wykonane w 100 % z bawełny są przy tym bardzo mięciutkie oraz miłe w dotyku, zaś te z bambusa są także antybakteryjne i błyszczące. Kupując ręcznik bez dwóch zdań trzeba zwrócić uwagę na jakość krawędzi.

Szybkoschnące ręczniki

Dzisiaj handel proponuje nadzwyczaj wygodne szybkoschnące ręczniki, użytkowane przeważnie jako ręczniki turystyczne. Zazwyczaj mówimy o nich jako o doskonałej opcji w warunkach turystycznych, lecz doskonale nadają się także do łazienki, również jako ręczniki dla dzieci. Oczywiście wybierając ręcznik, trzeba dobrać format zależnie od funkcji, jaką ma pełnić.

Nie zapomnij o tym, zamawiając konkretne ręczniki

O tych wartościach musisz pomyśleć, przymierzając się do nabycia szybkoschnących ręczników:

– ile czasu potrzebują na wyschnięcie,
– intensywna chłonność,
– niewielka waga,
– jaki jest ich koszt w stosunku do funkcji i jakości.

Dobór jest uzależniony od naszych potrzeb. Każdy z nas ma nieco odmienne preferencje, więc najlepiej świadomie wybierać ręczniki z którejś z dzianin lub tkanin o skutecznych właściwościach. Główne odmiany ręczników o krótkim okresie schnięcia możemy wyliczyć od najcięższego do najlżejszego w porządku: frotte, welurowe, z mikrofibry. Te ostatnie są czasem i 3x mniej obciążające od ręczników welurowej, proste do zapakowania, zaś schną 6x prędzej niż ręczniki z bawełny. Niesamowicie cienkie, posiadają jednak male wady. Niezbyt łatwo współpracują ze skórą, co komplikuje użytkowanie. Z tego powodu osuszanie takim ręcznikiem przyniesie lepsze efekty, gdy będziemy go zgniatać i stopniowo dotykać skóry w mokrych obszarach. Trzeba wdrożyć się do podobnego użytkowania, jednak niektórzy nie przekonają się do mikrofibry, ponieważ wolą przytulność i aksamitny dotyk.

Produkty o zaawansowanych parametrach kosztują sporo, czasem to nawet powyżej 100 PLN, co również oddala od nabycia potencjalnych klientów. Użytkownikom wypatrującym ekonomicznego egzemplarza warto polecić ręczniki szybkoschnące wyprodukowane z weluru, których cena oscyluje w granicach 20-40 PLN, albo frottowe, których cena będzie jeszcze niższa.